Batan Geminin Malları Kapış Kapış

29 Haziran 2011 Çarşamba


Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'ın dev kulüpleri Panathinaikos ve Olympiakos zor günler geçiyor. Daha Mayıs ayında Euroleague'de kupaya uzanan Panathinaikos satılmanın eşiğinde, taliplerini bekliyor. Olympiakos'ta ise hisselerin büyük bir çoğunluğuna sahip olan Angelopoulos çekildiklerini yayınladıkları bir mektupla açıkladılar, kulüp büyük bir belirsizlikte. Hâl böyle olunca bu iki kulübün yıldız oyuncularına hatta sıradan oyuncularına da teklifler yağıyor.

Transfer marketinin Yunanistan reyonunun en gözde isimleri; Spanoulis, Teodosic, Papaloukas, Fotsis ve Sato.

Efes Pilsen'in Spanoulis'le ciddi bir şekilde ilgilendiğini daha önce yazmıştım. Efes'in Spanoulis için yıllık 3.7 M € teklif yaptığı yazılıp çiziliyor. Açıkçası ben bu miktara inanmak istemiyorum, Spanoulis'in Olympiakos'tan aldığı yıllık ücret 2.4 M €. Bunun belki biraz daha fazlası olabilir ancak 3.7 M €'nun çok yüksek olduğunu ve takım içindeki dengeleri bozabileceğini düşünüyorum. Spanoulis'e büyük ilgi gösteren başka takım ise Barcelona. Teodosic, Papaloukas'la da adı geçen Katalanlar'ın Spanoulis için girişimleri sürüyor. Bu arada, Barça'nın; Efes Pilsen'in transfer edebilmek için önemli bir aşama kaydettiği ancak bitiremediği Marcelinho Huertas'la da ilgilendiği çıkan dedikodular arasında.

Teodosic ile ilgilenen Barcelona ve Real Madrid'e ise büyük bir rakip geldi; CSKA Moskova. Rus devinin Olympiakos'a bonservis için 1.3 M € teklif ettiği belirtiliyor. Milos'un CSKA'yı tercih etme olasılığı yüksekmiş gibi geliyor bana.

Efes Pilsen'in Sato ve Fotsis'le adının geçmesinin ardından dün de Perperoglou ile ilgilenildiğini yazıldı. David Andersen ve Mario Kasun'u kadrosuna katan Montepaschi Siena, Drew Nicholas ile de anlaşmaya yakın deniyor. Ayrıca, Jure Zdovc'u başantrenörlük görevine getiren Spartak St. Petersburg'un Olympiakos'lu Mavrokefalidis'e yıllık 1 M € ücret teklif ettiği belirtiliyor.

Güçlü Yunan kulüplerini bile belirsizliğe sürükleyen bu kriz diğer kulüpleri de çok zor durumlara soktu. Aris'in 500.000 €, PAOK'un ise 700.000 € bütçe ile yola çıkacağını ise Arkadios kardeşimizden öğreniyoruz.

1 yorum:

Cevad Zort 30 Haziran 2011 20:58  

cska lavrinovic ile anlaşmış
barcelona lakovic i serbest bırakmış
efes rakoyu serbest bıraktı bugün
ortalık cok karıstı valla

Yorum Gönder